Nowe rozporządzenie UE dotyczące pakowania i oznakowania substancji i mieszanin (CLP) zgodne z systemem GHS

Znakowaie substancji i mieszanin (CLP) zgodnie z rozporządzeniem UE, opartym na globalnie zharmonizowanym systemie klasyfikacji i oznakowania chemikaliów (GHS) nie musi być trudne.

W tym celu można tradycyjnie stosować etykiety, ze zmienionymi piktogramami,  ale prostszym i tańszym rozwiązaniem jest zastosowanie przemysłowej drukarki wysokiej rozdzielczości.

Jest to rozwiązanie tańsze w eksploatacji, często kilkukrotnie. Urządzenie tego typu umożliwia szybką zmianę drukowanych tekstów oraz ich rozmiarów,  co nie jest takie proste przy zastosowaniu etykieciarek. W ich przypadku konieczna jest zazwyczaj zmiana całej roli etykiet. Sprawę ułatwia zastosowanie systemów drukująco aplikujących, jednak i one nie zapewnią takiej elastyczności. W systemach tych można zmienić szybko drukowany tekst, jednak nie format etykiety. W drukarkach wysokiej rozdzielczości format etykiety możemy zmienić jednym kliknięciem.

Drukarki wysokiej rozdzielczości są idealnym rozwiązaniem do znakowania pojedynczych produktów, ale również przy produkcji kartonów, w które pakowane są substancje niebezpieczne. Główną ich bolączką jak dotąd było to, że mogły one drukować zazwyczaj w jednym kolorze. To utrudniało ich łatwe stosowanie do tego typu zadań. Ostatnio pojawiło się nowe rozwiązanie !!! Do takiego zadania firma Bluhm Weber zaprojektowała wyjątkową drukarkę – Integra PP108 bi color. Umożliwia ona drukowanie etykiet o wysokości do 108 mm, z dużą prędkością i jednocześnie w dwóch kolorach!

Więcej o wspomnianej powyżej drukarce można znaleźć TUTAJ