Znakowanie masek ochronnych

Znakowanie masek ochronnych w dobie COVID-19

W ostatnim czasie maski ochronne stały się nieodzownym elementem chroniącym nas wszystkich przed wirusem.

 

Multi z Opola, wespół z producentem urządzeń do znakowania – Firmą Weber Niemcy, dołącza do grona firm zaangażowanych w walkę z epidemią, wspierając producentów masek ochronnych w ich znakowaniu.

 

Wcześniej główną metodą znakowania masek były drukarki CIJ. Jedno z naszych rozwiązań w tym zakresie można zobaczyć TUTAJ:

Obecnie w znakowaniu masek ochronnych FFP2, FFP3, półmasek, masek oddechowych, prym wiodą atramentowe drukarki kartridżowe HP. Prawidłowe i czytelne oznakowanie masek nie tylko identyfikuje produkt, ale również określa poziom ochrony i bezpieczeństwa, eliminując z rynku wyroby niecertyfikowane.

Film przedstawiający rozwiązanie zainstalowane w Filtration Group można znaleźć TUTAJ

 Certyfikowany atrament do bezpiecznego drukowania

Atrament stosowany do znakowania masek ochronnych zapewnia trwałe i czytelne nadruki w rozdzielczości nawet do 600 dpi. Posiada certyfikat GMP, jest również zgodny z przepisami USA i UE, a także wytycznymi branżowymi, w tym z US FDA 21 CFR części 170–199, szwajcarskim rozporządzeniem 817.023.21 i wytycznymi Nestlé z 2016 roku. Atrament doskonale sprawdza się przy drukowaniu zwykłych tekstów, ale również kodów kreskowych, logo firm na różnych wymagających materiałach.